Historie firmy Gaggenau sahá více než 300 let zpátky, svými mezinárodně uznávanými produkty přinesla domácím kuchyním celou řadu inovací. Úspěch značky stojí na technologické vyspělosti, a čistém a praktickém designu, kombinovaném s vysokou funkčností:

Tradice poctivého řemesla

Firma byla založena v roce 1683 markrabětem Ludwigem Wilhelmem z Badenu, který ve městě Gaggenau zřídil první kovodělnou výrobu. Během let se „Eisenwerke Gaggenau A. G.“ stala důležitým výrobcem zemědělských strojů a spotřební elektroniky.

Vize vestavné kuchyně na míru
V roce 1931 firmu koupil doktor Otto von Blanquet. Opravdovým přelomem byl rok 1956, kdy firmu převzal jeho syn Georg. Inspirován svou vášní pro vaření, realizoval svou vizi vestavné kuchyně na míru se sofistikovanými, ale snadno ovladatelnými spotřebiči. Tato strategie pomohla značce Gaggenau stát se předním výrobcem kvalitních vestavných domácích spotřebičů s čistou designovou linií a inovativními funkcemi.

Jednoduchý design a smysl pro detail
Spotřebiče Gaggenau mají nadčasový design, který je promyšlen do posledního detailu. Tradice ruční výroby a precizního zpracování provází značku od počátku až do dneška. Samozřejmostí je výběr vysoce kvalitních materiálů včetně nerezové oceli a hliníku. Designově čisté linie všech spotřebičů spolu s pokročilými technologickými funkcemi umocňují celkový dojem.

Průkopnické inovace
Žádný jiný výrobce neměl tak významný a trvalý vliv na domácí kuchyně jako Gaggenau. Značka jako první uvedla na trh vestavnou pečicí troubu. K nejznámějším inovacím Gaggenau patří sklokeramická varná deska, či kombinovaná parní trouba pro domácí kuchyni. Obě měly zásadní dopad na kulinářský svět. Další inovace Gaggenau zahrnují sérii Vario cooling 400, první modulární systém plně integrovaného chlazení, ze kterého lze vytvořit celou chladicí zeď, či celoplošnou indukční desku CX 480, jež mění celou plochu spotřebiče v jednu velkou varnou plochu, na které lze libovolně umisťovat nádobí.

Gaggenau je výrobcem kvalitních domácích spotřebičů s označením “Made in Germany“ a předním světovým inovátorem v oblasti technologie a designu. Za téměř 300 let své historie firma stála u zrodu řady revolučních produktů a objevů, které pomáhaly měnit kuchyňské spotřebiče až do dnešní podoby. Značka staví na technologických inovacích, jasné designové linii a pokročilých funkcích. Od roku 1995 je značka součástí koncernu BSH Hausgeräte. Je zastoupena ve více než 50 zemích světa, disponuje showroomy v předních metropolích, jako je Londýn, Milán, Paříž, Dubaj, New York nebo Šanghaj. Dosahuje ročního obratu více než 150 milionů eur.