První místo pro Miele TMB 640 WP: v aktuálním testu sušiček organizace Stiftung Warentest (StiWa, viz test 9/2015) se sušičce s tepelným čerpadlem Miele podařilo se známkou 1,8 vyšplhat na nejvyšší místo žebříčku. V testu se objevilo celkem 15 sušiček s tepelným čerpadlem.

Ve svém testu klade StiWa důraz na dobré vlastnosti sušení. Přístroj Miele zde obdržel hodnocení 1,6. Kromě toho hodnotitelé u Miele vyzdvihli krátkou dobu potřebnou k sušení. Sušička dosáhla optimálních hodnot v testu během spuštěného programu.

Celkem StiWa zdůrazňuje, že ekonomické sušičky s tepelným čerpadlem se vyplatí. Zejména v zimě, jelikož větrání a vytápění bytu „představuje celkově tolik nákladů na energie, že moderní sušička může být úspornější.“ Ale vyplatí se rovněž „v průběhu let pro malé domácnosti“.

TMB 640 WP je součástí modelové generace T1, kterou Miele uvedlo na trh před dvěma lety. Má třídu energetické účinnosti A ++, je určena pro naplnění až osmi kilogramy prádla a má funkci šetrného vyhlazování pro viditelně lepší výsledky. S patentovaným systémem PerfectDry se prádlo suší s dokonalou přesností. FragranceDos, exkluzivně u Miele, napouští během sušení textilie příjemnou vůní. Jako jediný výrobce testuje Miele své přístroje na 20 let životnosti. Kromě toho přístroje Miele zvítězily v kategoriích pro pračky, sušičky, myčky nádobí, vysavače, varné desky a chladničky.

Na co si dát při výběru sušičky zvláště pozor?